EEE-1EA221P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-1EA221P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 310mA 2000h 85A°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEE1EA221P
Part No:
EEE-1EA221P
EAR99
500
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
10 x 10.2 mm
Voltage:
25 VDC