EEE-FK1H100P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FK1H100P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 165mA 2000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFK1H100P
Part No:
EEE-FK1H100P
EAR99
1000
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
6.3 x 5.8 mm
Voltage:
50 VDC