EEE-FTA331XAP by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FTA331XAP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 10V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFTA331XAP
Part No:
EEE-FTA331XAP
EAR99
900
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
6.3 x 7.7 mm
Voltage:
10 VDC