EEE-HA1H221P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HA1H221P
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 50 V - 20% - 10 X 10.2mm - Surface mount - 150 mA - 2000h - 105°C.
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The Panasonic HA series capacitors are automotive grade, surface mount polarized aluminium electrolytic capacitors. The capacitance of this capacitor is 220µF and operate on voltage of 50V.
Search Keywords: EEEHA1H221P
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-HA1H221P
COO:
MY
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
10 x 10.2 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
50 VDC