EEE-HBE100UAR by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HBE100UAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (4 X 5.8mm) SMD 28mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHBE100UAR
Part No:
EEE-HBE100UAR
EAR99
2000
Capacitance Value:
102179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount2190
Size:
4 x 5.8 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
252205VDC