EEE-HC1V330XP by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HC1V330XP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 57mA 3000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHC1V330XP
Part No:
EEE-HC1V330XP
EAR99
900
Capacitance Value:
33 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
6.3 x 7.7 mm
Voltage:
35 VDC