EEU-EB2D220 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-EB2D220
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 200V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 470mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUEB2D220
Part No:
EEU-EB2D220
EAR99
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
10 x 20 mm
Voltage:
200 VDC