EEU-ED2E221 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-ED2E221
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 250V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2100mA 10000h 105°C Bulk
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUED2E221
Part No:
EEU-ED2E221
EAR99
50
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Voltage:
250 VDC