EEU-FC1C821 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FC1C821
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 820uF 16V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 3000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFC1C821
Part No:
EEU-FC1C821
EAR99
2000
Capacitance Value:
820 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
10 x 20 mm
Voltage:
16 VDC