EEU-FC1J181S by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FC1J181S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 180uF 63V 20% (12.5 X 15mm) Radial 5mm 1020mA 5000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFC1J181S
Part No:
EEU-FC1J181S
EAR99
1000
Capacitance Value:
180 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
12.5 x 15 mm
Voltage:
63 VDC