ERA-3AEB244V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-3AEB244V
Panasonic
Res Thin Film 0603 240K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA3AEB244V
Part No:
ERA-3AEB244V
Resistance Value:
240 KOhm
Tolerance:
0.1 %
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C