ERJ-14YJ510U by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-14YJ510U
Panasonic
Res Thick Film 1210 51 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ14YJ510U
Part No:
ERJ-14YJ510U
Resistance Value:
51 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C