ERJ-1GNJ104C by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-1GNJ104C
Panasonic
Res Thick Film 0201 100K Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ1GNJ104C
Part No:
ERJ-1GNJ104C
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C