ERJ-2GEJ181X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2GEJ181X
Panasonic
Res Thick Film 0402 180 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2GEJ181X
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-2GEJ181X
COO:
CN
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
180 Ohm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
0402
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C