ERJ-2GEJ222X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2GEJ222X
Panasonic
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2GEJ222X
Part No:
ERJ-2GEJ222X
Resistance Value:
2.2 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C