ERJ-2RKF2201X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2RKF2201X
Panasonic
Res Thick Film 0402 2.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2RKF2201X
Part No:
ERJ-2RKF2201X
Resistance Value:
2.2 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C