ERJ-2RKF2262X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2RKF2262X
Panasonic
Res Thick Film 0402 22.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2RKF2262X
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-2RKF2262X
COO:
CN
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
22.6 KOhm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0402
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C