ERJ-3EKF3002V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-3EKF3002V
Panasonic
Res Thick Film 0603 30K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ3EKF3002V
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-3EKF3002V
COO:
CN
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
30 KOhm
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0603
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C