ERJ-PA3F10R0V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-PA3F10R0V
Panasonic
Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJPA3F10R0V
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-PA3F10R0V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
10 Ohm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0603
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C