ERZ-E05A391 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-E05A391
Panasonic
Var MOV 250VAC/320VDC 1200A 390V Radial Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZE05A391
Part No:
ERZ-E05A391
EAR99
1000
Varistor Voltage:
390 V
Clamping Voltage:
650 V
Clamping Current:
10 A
Dimension:
5.9 x 10 x 7 mm
Maximum AC Voltage Rating:
250 V
Maximum DC Voltage Rating:
320 V
Maximum Surge Current:
1200 A
Lead Pitch:
5 mm