ERZ-V20D271 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-V20D271
Panasonic
Var 175VAC/225VDC 10000A 270V Radial Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZV20D271
Part No:
ERZ-V20D271
Varistor Voltage:
270 V
Clamping Voltage:
455 V
Clamping Current:
100 A
Dimension:
5.6 x 24.5 x 21.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
175 V
Maximum DC Voltage Rating:
225 V
Maximum Surge Current:
10000 A
Lead Pitch:
10 mm