ETQ-P5M100YFC by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ETQ-P5M100YFC
Panasonic
Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 8.5A 0.0262Ohm DCR Automotive T/R
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ETQP5M100YFC
Supplier:
Panasonic
Part No:
ETQ-P5M100YFC
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Inductance:
10 uH
Type:
Power Choke
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
8.5 A
Maximum DC Resistance:
0.0262 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 150 °C