EXB-E10C472J by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EXB-E10C472J
Panasonic
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 5% ±200ppm/°C BUS 10-Pin 1608 Concave SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EXBE10C472J
Supplier:
Panasonic
Part No:
EXB-E10C472J
COO:
JP
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
Reel
Case Size:
1608
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
10
Power Rating:
N/A
Power Rating per Resistor:
0.063 (1/16) W
Resistance Value:
4.7 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C