H200X084H1T by panduit
Image is representational - see mfr. specs
H200X084H1T
Panduit
The thermal transfer military grade heat-shrink label in white is one-sided with a 1/2" (12.7 mm) diameter and made of 3:1 flattened polyolefin. It is 2.0" wide and 0.84" high (50.8 x 21.3 mm). The heat-shrink sleeve is designed to provide a clear, reliable, and durable way to identify wires and cables. The sleeve has 1 label per row and 500 labels per roll. Heat-shrink labels are mounted on a plastic carrier and offer crisp, clear legends with superior readability for quick and easy label production in all label formats, including thermal transfer and dot matrix printable. ...