UGB2/0-414-12
PanduitConn Terminal Block F 12 POS 14.2mm Screw RA Cable Mount
DESCRIPTION
The UGB2/0-414-12 Universal Ground Bar securely terminates the main equipment grounding conductor with a compression or mechanical connector in any control panel or enclosure. The universal ground bar accepts #14 – #4 AWG wire in 12 wire ports and up to a