PC520-1C-12S-X by picker components
Image is representational - see mfr. specs
PC520-1C-12S-X
Picker Components
Subminiature PCB Relay - 1FormC - SPDT - 20A - Coil: 12VDC@360mW - AgCdO Terminals - Sealed - Class F Insulation - Through Hole
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION