PT10MV11-103A2020-S by piher-amphenol
Image is representational - see mfr. specs
PT10MV11-103A2020-S
Piher-Amphenol
10mm / 0.4 inch, carbon potentiometer, shaftless, single turn, PC pins, hexagonal rotor, top adjust, 10K Ohms ±20%, linear taper, bulk, 0.15W, -25°C to +70°Cº.
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION