1743-60-BLK
Pomona ElectronicsSpade Terminal To Spade Terminal Test Lead - 7A - 5000VDC (5kV) - 1 Lead - 60.0" (1524mm) - Black.
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Can only ship inside the US. If exported, the warranty will be void.
DESCRIPTION
The 1743-60-BLK is spade terminal to spade terminal test lead with 18 AWG wire and poly-vinyl chloride (PVC) insulation.