4652-12-BLK
Pomona ElectronicsAlligator Clip, Miniature, Insulated To Mini Hook Test Lead - 5A - 30VAC - 60VDC - 1 Lead - 12.0" (304.80mm) Length - Black.
DESCRIPTION
The 4652-12-BLK alligator clip to mini hook test lead has 20 AWG wire with poly-vinyl chloride (PVC) insulation. Grabber hook attaches to terminals sizes up to .060” (1,5 mm) O.D. Hook material is gold plated beryllium copper for superb strength and low c