HDT-0800-48-BLACK-20-PCS by 3m
Image is representational - see mfr. specs
HDT-0800-48-BLACK-20-PCS
3M
Heavy-Wall Flame-Retardant Cable Sleeve - 0.800" (20.32mm) Supplied Inner Diameter - 3 to 1 - 48" Length - Black.
RoHS Compliant
Each Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The HDT-0800-48-BLACK-20-PCS is a flexible, heavy wall tubing that provides abrasion, corrosion and chemical resistance. This sleeve has a 3:1 shrink ratio and offers primary electrical insulation for 1 kV rated applications. The flame retardant polyolefi