SU203M-K15 by abb
Image is representational - see mfr. specs
SU203M-K15
ABB
Miniature Circuit Breaker - K-Characteristic - 10kA - 15A - 3 Pole - Screw Terminals.
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The SU203M-K15 is miniature circuit breaker with dimensions 52.5 mm x 69 mm x 111 mm. Operating temperature range is from -25 to +55°C.