ASPIAIG-S8050-3R3M-T by abracon
Image is representational - see mfr. specs
ASPIAIG-S8050-3R3M-T
Abracon
Compact Shielded SMD Power Inductor For Automotive - 3.3 µH - ±20% Tolerance - 4.9 A - 20m Ohm Max - Nonstandard Package - 900 Pcs / Reel.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ASPIAIG-S8050-3R3M-T is SMD power inductor with dimensions: 0.315" L x 0.315" W x 0.205" H (8.00mm x 8.00mm x 5.20mm). Operating temperature range is from -40°C to 125°C.