AWSCR-5.00CRLB-C15-T3
AbraconMiniature Ceramic Resonator - 5 MHz - ±0.5% Tolerance - ±0.4% Stability - 15 pF - 40 Ohms - 3000 Pcs/Reel.
DESCRIPTION
The AWSCR-5.00CRLB-C15-T3 is miniature ceramic resonator with dimensions: 0.177" L x 0.079" W x 0.039" H (4.50mm x 2.00mm x 1.00mm). Operating temperature range is from -40°C to 125°C.