F0603FA2000V032T by aem inc.
Image is representational - see mfr. specs
F0603FA2000V032T
AEM INC.
Fuse Chip Fast Acting 2A SMD Solder Pad 0603 Ceramic T/R cULus
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: F0603FA2000V032T
Supplier:
AEM INC.
Part No:
F0603FA2000V032T
COO:
CN
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
Reel
Type:
Chip
Fuse Size:
1.6 x 0.8 mm
Acting:
Fast
Current Rating:
2 A
Maximum AC Voltage Rating:
N/A
Maximum DC Voltage Rating:
32 V