F1206FA1000V063TM by aem inc.
Image is representational - see mfr. specs
F1206FA1000V063TM
AEM INC.
SMD Fuse - Fast Acting - 1.00A - Max 63VDC - 1206 - Tape&Reel
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: F1206FA1000V063TM
Supplier:
AEM INC.
Part No:
F1206FA1000V063TM
COO:
CN
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Reel
Type:
Chip
Fuse Size:
3.2 x 1.6 x 1.1 mm
Acting:
Fast
Current Rating:
1 A
Maximum AC Voltage Rating:
N/A
Maximum DC Voltage Rating:
63 V
Fuse Material:
Glass Ceramic
Mounting:
Surface Mount
IN STOCK: 1,240
Ships today, if you order in
Buy all 1,240 in-stock or the regular minimum order quantity of 3000