DA1B12BW by aleph america
Image is representational - see mfr. specs
DA1B12BW
Aleph America
Reed Relays 12VDC 500Ohm 0.5A SPST-NC (19.5x9.5x6.9)mm THT Dry
DESCRIPTION
Search Keywords: DA1B12BW
Part No:
DA1B12BW
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPST-NC
Maximum DC Switching Voltage:
200 V
Maximum Carry Current:
1 A
Maximum Switching Current:
0.5 A
Maximum Switching Power:
10 W