6300/3-SL005
Alpha WireMulti-Conductor Cable - 3 Conductors - 24 AWG - 7/32 Conductor Strand - 300V - Slate Jacket - 30.48m (100ft)/Spool. ...
DESCRIPTION
The 6300/3-SL005 from Alpha Wire is multi-conductor cable with 3 conductors, 24 AWG wire gauge, 7/32 conductor strand and 300V voltage rating. This cable has tinned copper conductor, poly-vinyl chloride (PVC) conductor insulation, aluminum foil shield (100% coverage) and slate color poly-vinyl chloride (PVC) jacket with 0.163" (4.14mm) diameter. Operating temperature range is from -20°C to 80°C.