AZ2100-1A-15D by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ2100-1A-15D
American Zettler
Miniature Power Relay - 1FormA (SPST-NO) - 15VDC Coil - 40A Contacts - -55°C to 85°C
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ21001A15D
Part No:
AZ2100-1A-15D
DC Coil Voltage:
15 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Operating Temperature:
-55 to 100 °C