AZ2111-1A-48D by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ2111-1A-48D
American Zettler
40A Mini Power Relay 48VDC coil SPST-NO
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ21111A48D
Part No:
AZ2111-1A-48D
DC Coil Voltage:
48 V
Contact Arrangement:
SPST-NO
Operating Temperature:
-55 to 100 °C