AZ2111-1C-12D by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ2111-1C-12D
American Zettler
40A Mini Power Relay 12VDC coil SPDT
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ21111C12D
Part No:
AZ2111-1C-12D
DC Coil Voltage:
12 V
Contact Arrangement:
SPDT
Operating Temperature:
-55 to 100 °C