AZ2700-1A-24A
American Zettler30AMP Power Relay 24VAC coil SPST-NO
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
30AMP Power Relay 24VAC coil SPST-NO
Search Keywords: AZ27001A24A
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
American Zettler
Part No:
AZ2700-1A-24A
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
80
Package Type:
TRAY
Relay Construction:
Non-Latching10725
AC Coil Voltage:
24 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
SPST-NO-DM10703
Mounting:
Flange Mount10716
Termination Style:
0.25Quick Connect10727
Push to Test Button:
No10724
Led Indicator:
No10708
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
IN STOCK: 46
Can Ship immediately
Minimum Order Quantity: 5
Factory Lead-Time 15 Weeks
Qty
Unit Price
5
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
UG-146/U
Conn Type N-UHF Adapter PL/F 0Hz to 300MHz ST Silver