AZ2700-2A-24D
American Zettler30AMP Power Relay 24VDC coil DPST-NO
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
30AMP Power Relay 24VDC coil DPST-NO
Search Keywords: AZ27002A24D
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
American Zettler
Part No:
AZ2700-2A-24D
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
80
Package Type:
TRAY
Relay Construction:
Non-Latching10725
AC Coil Voltage:
N/A
DC Coil Voltage:
24 V
Contact Arrangement:
DPST-NO-DM10703
Mounting:
Flange Mount10716
Termination Style:
0.25Quick Connect10727
Push to Test Button:
No10724
Led Indicator:
No10708
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
IN STOCK: 44
Can Ship immediately
Minimum Order Quantity: 5
Factory Lead-Time 17 Weeks
Qty
Unit Price
5
CUSTOMERS
ALSO BOUGHT
AZ762-1C-115AEF
16A SPDT Mini Power Relay 115VAC coil SPDT
AMP’s Special Series 1 Sealed CPC Receptacles come with a pre-installed, bonded peripheral...
3683S-1-502L
Digital Precision Potentiometer - 5K Ohms - 2W - 23.62 X 42.32mm - Solder Lug - Panel Moun...