Q8F3BZZRYG12E by apem inc.
Image is representational - see mfr. specs
Q8F3BZZRYG12E
APEM Inc.
Panel Mount LED Indicator - 8mm - Tri-Color Red/Yellow/Green - 12VDC @ 20mA - Flush - Black Bezel - Wires - IP67 ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The Q8F3BZZRYG12E is panel mount LED indicators with 5mm colored diffused epoxy lens. This LED indicator has fixing nut and spring washer. Typical applications are: medical, telecommunications, engineering, transport systems, special vehicles and agricultural vehicles.