ADH700-48S50-6LS by artesyn / advanced energy
Image is representational - see mfr. specs
ADH700-48S50-6LS
Artesyn / Advanced Energy
Isolated PoE (Power over Ethernet) Module DC DC Converter 1 Output 48V 14A 36V - 75V Input ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The ARTESYN EMBEDDED TECHNOLOGIES ADH700-48S50-6LS is a high-performance DC-DC regulated power supply module designed for demanding applications. With a power output of 700W, this hybrid module delivers reliable and efficient power conversion for a wide range of industrial and telecommunications equipment. Trust in the quality and performance of ARTESYN EMBEDDED TECHNOLOGIES for your power supply needs.