IR08.P06S-N46.PC1Z.7SL by baumer electric
Image is representational - see mfr. specs
IR08.P06S-N46.PC1Z.7SL
Baumer Electric
Proximity Sensor Inductive NC PNP 6mm 6V to 36VDC 3-Pin
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: IR08P06SN46PC1Z7SL
Supplier:
Baumer Electric
Part No:
IR08.P06S-N46.PC1Z.7SL
COO:
CH
ECCN:
EAR99
1
Type:
Inductive
Sensing Distance:
6 mm
Mounting:
Stud
Output Type:
PNP
Dimension:
46 mm
Response Frequency:
N/A
Operating Temperature:
-25 to 75 °C