CPA500-4530G by bel power solutions
Image is representational - see mfr. specs
CPA500-4530G
Bel Power Solutions
AC/DC Power Supply Quad-OUT 5V/3.3V/12V/-12V 50A/60A/12A/4A 500W ...
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The BEL Power Solutions CPA500-4530G is a high-quality AC/DC power supply that offers quad outputs of 5V, 3.3V, 12V, and -12V, with maximum currents of 50A, 60A, 12A, and 4A respectively. With a total power output of 500W, this power supply is capable of reliably delivering power to a wide range of applications. Whether you need to power industrial equipment or sensitive electronic devices, the CPA500-4530G is designed to provide stable and efficient power with excellent regulation and low ripple. Trust BEL Power Solutions for your power supply needs.
Search Keywords: CPA5004530G
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
CPA500-4530G
COO:
CN
ECCN:
EAR99
10
Package Type:
Bulk
DC Input Voltage:
N/A
Efficiency:
84.3(Typ) %
Dimension:
171.94 x 128.7 x 40.6 mm
AC Input Voltage:
90 to 264 V