HBB15-1.5-AG by bel power solutions
Image is representational - see mfr. specs
HBB15-1.5-AG
Bel Power Solutions
AC/DC Power Supply - Dual-OUT - 15V/-15V - 1.5A/1.5A - Case BB. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Power your device with direct current by using this HBB15-1.5-AG AC to DC power supply from Bel Power Solutions to convert an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 15V/-15V. This part's 2 outputs can handle a current up to 1.5A/1.5A A. This part has a temperature range of 0 °C to 70 °C.
Search Keywords: HBB1515AG
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
HBB15-1.5-AG
COO:
IN
ECCN:
EAR99
21
Dimension:
177.8 x 123.7 x 74.93 mm
AC Input Voltage:
87 to 110,104 to 132,191 to 242,209 to 264 V