HE24-7.2-AG by bel power solutions
Image is representational - see mfr. specs
HE24-7.2-AG
Bel Power Solutions
AC/DC Power Supply - Single-OUT - 24V - 7.2A - Case E. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Your electronic devices will need this HE24-7.2-AG AC to DC power supply from Bel Power Solutions to convert alternating currents into useful direct currents to operate. It has a voltage of 24 V. This part's single output can handle a current up to 7.2 A. This part has a minimum operating temperature of 0 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: HE2472AG
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
HE24-7.2-AG
COO:
IN
ECCN:
EAR99
33
DC Input Voltage:
N/A
AC Input Voltage:
87 to 110,104 to 132,191 to 242,209 to 264 V
Dimension:
355.6 x 123.7 x 89.66 mm