MAP55-4001G by bel power solutions
Image is representational - see mfr. specs
MAP55-4001G
Bel Power Solutions
AC/DC Power Supply - Quad-OUT - 5V/24V/-12V/12V - 6A/1.5A/0.5A/0.5A - 55W - 11-Pin. ...
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Power your device with direct current by using this MAP55-4001G AC to DC power supply from Bel Power Solutions to convert an alternating current source to a direct current supply. It has a voltage of 5V/24V/-12V/12V and maximum output power of 55 W. This part's 4 outputs can handle a current up to 6A/1.5A/0.5A/0.5A. This part has a minimum operating temperature of 0 °C and a maximum of 70 °C.
Search Keywords: MAP554001G
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
MAP55-4001G
COO:
SK
ECCN:
EAR99
10
Package Type:
Bulk
AC Input Voltage:
N/A
DC Input Voltage:
N/A
Dimension:
83.1 x 152.4 x 40.6 mm