STV-H15-FSR
Bel Power SolutionsConn DIN 41612 F 15 POS 7.62mm Screw ST Panel Mount
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Conn DIN 41612 F 15 POS 7.62mm Screw ST Panel Mount
Search Keywords: STVH15FSR
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
STV-H15-FSR
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
10
Type:
DIN 41612
Gender:
F
Body Orientation:
Straight
Mounting:
Panel Mount
Pitch:
7.62 mm
Number of Contacts:
15
Termination Method:
Screw
Operating Temperature:
-55 to 125 °C